× ANASAYFA HAKKIMIZDA ODALAR BİZDEN HABERLER GALERİ ULAŞIM İLETİŞİM

Eskişehir Apart Fiyatları Forum

Öğrenciler artık eskisi gibi yurtları tercih etmemektedirler. Öğrenciler küçük bir hesap yaptıklarında yurt da harcadıkları para ile dışarıda çok daha rahat ve konforlu olan apartlar da kalmaları mümkün olduğunu görmekteler. Bu açıdan her ne kadar da devlet yurtları öğrencilerin barınma sorununu çözüyor olsa da bu konuda apart daireler yurtlara nazaran ya aynı masraf derecesinde olmakta, yada daha uygun şartlar da kalınmaktadır. Bu açıdan cebini ve konforunu düşünen öğrenciler ve aileleri uygun şartlarda bulmuş oldukları apartları değerlendirerek buralarda barınma sorununu çözmektedirler.

 

 Eskişehir Apart Fiyatları

 

 Öğrenci kenti olarak bilinen Eskişehir de de bu ihtiyaca ve talep doğrultusunda onlarca belki de yüzlerce apart daireler bulunmaktadır. Bu dairelerin kira fiyatları oldukça birbirinden farklıdır. Bu apart dairelerin kira fiyatlarını etkileyen çeşitli faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler;

 -Evin okula veya merkeze olan uzaklığı,

 -Evin tramvay istasyonuna olan uzaklığı,

 -Evin içerisinde bulunan eşyaların durumu,

 -Evde bulunan ses ve ısı yalıtımı durumları kira fiyatlarını etkileyen faktörler arasındadır. Eskişehir apart fiyatları forum olarak incelendiğinde bu şartları tamamen karşılayan ve fiyat olarak en cazip fiyat veren apart firması açelya apart diye bilinen Eskişehir’in en köklü ve en eski apart daire kiralayan merkezidir.

 

 Bu açıdan uygun fiyat ve kalitenin bir arada bulunduğu daireleri görerek kararın ona göre verilmesi öğrenci ve aileleri bakımından faydalı olacaktır.

 

 Apart Ve Yurt Arasındaki Farklar

 

 Birçok insan belki tecrübesizlikten kaynaklanarak yurt ile apart arasında ki farkları bilemez. Bu farkları kısaca özetleyecek olursak;

Yurtlar kalabalık bir duruma sahiptir. Bunun faydası can sıkıntısının olmamasıdır. Fakat belli bir nokta sonra bu durum bazı problemleri doğurmaktadır. Sınav zamanları ve istirahat zamanları yurtlarda oluşan en büyük sıkıntılar arasındadır.

 

 Bir başka apartların yurtlara göre avantajı, apartların tek kişilik olması ve istenilen zamanda misafir gelmesidir. Bu durum yurt şartları için geçerli değildir. Ayrıca yurt fiyatları ile apart fiyatları karşılaştırma yapıldığında masraf olarak bu iki yer birbirine çok yakındır. Bu açıdan öğrenciler ve aileleri genel itibari ile apartları tercih etmektedirler.

Pill Digital